Fotografuję. Sprawia mi to ogromną przyjemność. Z każdym kolejnym dniem fotografia wciąga mnie jeszcze bardziej. Co więcej to moja praca i sposób na życie. Czego chcieć więcej? To tak krótko i na temat. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej zapraszam do przeczytania poniższego tekstu.


Fotografia w moim życiu pojawiła się... Tak na poważnie to w 2005 roku, lecz gdy sięgnę pamięcią wstecz to pierwszy aparat dostałem już ‘99 popełniając przy tym pierwsze pstryki - nie trwało to długo, kilka wystrzelonych klisz i aparat powędrował na półkę. Po kilku latach przyszła pora na pierwszą analogową lustrzankę. Początki z analogowym aparatem jak to często bywa - były ciężkie i trudne. Wszystko się zmieniło, gdy w moje ręce wpadła pierwsza cyfra. To pozwoliło mi się bardziej rozwinąć i to wtedy tak naprawdę fotografia pochłonęła mnie zupełnie, bez reszty - ten stan trwa do dzisiaj.


Co mnie skłoniło, by sięgnąć po aparat? Chyba możliwość zatrzymania chwil tak szybko przemijających, ulotnych. Od fotografii krajobrazowych, przyrodniczych - kiedy to poranne wędrówki z aparatem i statywem w ręku o zwariowanie wczesnych porach były dla mnie normalnością. Łapanie niezwykłego, magicznego światła otulonego mgłą, podglądanie przyrody - od tego wszystko się zaczęło. Następnie fotografia reportażowa z którą byłem związany przez pewien czas pracując jako fotoreporter, aż po fotografię ludzi - fotografia ślubna, fotografia portretowa, fotografia dziecięca.


Mogę powiedzieć, że jestem szczęściarzem ponieważ fotografia to moja praca, sposób na życie, ale przede wszystkim pasja. Od początku, kiedy złapałem za aparat marzyłem, żeby tak było i jak na razie to marzenie się spełnia - mam nadzieję, że tak zostanie do końca życia!


..i tak płyną dni, które z dnia na dzień wciągają mnie jeszcze bardziej w fotografowanie.


Mieszkam w Bielsku - Białej (Bielsko-Biała, woj. śląskie) i głównie na tym terenie fotografuję, jednak odległość nie stanowi żadnego problemu - mogę dojechać w każdy zakątek Polski i nie tylko.


Zapraszam serdecznie do galerii!


Marcin Gilarski - Fotografsłowa kluczowe: fotograf, fotograf na ślub, zdjęcia ślubne, fotografia noworodkowa, fotograf bielsko, warszawa, kraków

Copyright © Marcin Gilarski - Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć bez zgody autora zabronione.